Warning: mysqli_query(): (HY000/3): Error writing file '/tmp/MYzITQZm' (Errcode: 28 - No space left on device) in /var/www/html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
Roma – Floransa – Venedik Turu – Travel Ser-Vis

hoşgeldiniz

 
Süre
8 Gün
Bölge
1 den Fazla
Gezginler
20+

Türk Havayolları 24 Mayıs çıkışlı Roma - Floransa - Venedik Turu

Balayı Seyahatleri için İtalya’nın en çok tercih edilen şehri Roma… Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında yer alan ve ‘aşk’ şehri diye anılan tarihi dokusu, küçük büyük meydanları ile Roma İmparatorluğu merkezi olduğu günden beri ihtişamından ödün vermemiştir. Ortaçağ, Barok ve Rönesans’ın izlerini şehrin her sokağında hissedebilirsiniz. Sanata ve tarihe meraklıysanız Pantheon, Piazza del Popolo ve Fontana di Trevi(Aşk Çeşmesi) İspanyol Merdivenleri Campo de’ Fiori ve Vatikan gezmeye doyamayacağınız yerlerden sadece bir kaçı. Dünya’ya nam salmış lezzetli yemekleri, Akdeniz’in sizi saracak sıcak ikliminde unutulmaz bir balayı yaşayıp romantik anılar biriktirebilirsiniz.
 • Açıklama
 • Tur Planı
 • Lokasyon
 • Galeri
 • Ek Bilgiler
 • Benzer Turlar
 • Diğer Bilgiler
Balayı Seyahatleri için İtalya’nın en çok tercih edilen şehri Roma… Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında yer alan ve ‘aşk’ şehri diye anılan tarihi dokusu, küçük büyük meydanları ile Roma İmparatorluğu merkezi olduğu günden beri ihtişamından ödün vermemiştir. Ortaçağ, Barok ve Rönesans’ın izlerini şehrin her sokağında hissedebilirsiniz. Sanata ve tarihe meraklıysanız Pantheon, Piazza del Popolo ve Fontana di Trevi(Aşk Çeşmesi) İspanyol Merdivenleri Campo de’ Fiori ve Vatikan gezmeye doyamayacağınız yerlerden sadece bir kaçı. Dünya’ya nam salmış lezzetli yemekleri, Akdeniz’in sizi saracak sıcak ikliminde unutulmaz bir balayı yaşayıp romantik anılar biriktirebilirsiniz.

Neler Dahil

Bölge
Floransa , Roma , Venedik Yerler Keşfet
Kalkış Lokasyonu
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Diş Terminali
Dönüş Lokasyonu
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Diş Terminali
Fiyata dahil
 • Çift kişilik Oda
 • Otel Transferi
 • Profesyonel Tur Rehberi
 • Tur Yolculuğunda Yeme İçme
Fiyata dahil değil
 • Akşam Yemekleri
 • Alan Vergileri ve Vize
 • Bahşişler
 • Fazla Bagaj Ücreti
 • Kişsel Harcamalar
 • Otel Vergileri ve Hizmet Bedeli
 • Pakete dahil olmayan ek hizmetler
 • Sağlık Sigortası
 • Vize Hizmetleri
Ek Fiyatlar
Vize Ücreti: 140$ Vize Ücreti (0-10 yaş Çocuk): 110$ Kişi başı hizmet bedeli (0-1000 EUR paketler): 20$ Kişi başı hizmet bedeli (1000-3000 EUR paketler): 40$

Roma

Roma (LatinceRōma) veya Roma komünüİtalya‘nın, Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkentidir. Roma hem şehir hem de özel komün statüsü taşır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz‘e yakındır. Yaklaşık 2.7 milyon nüfuslu şehirde, Katoliklerin ruhani lideri Papa‘nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır. Bu sebeple Roma’ya bazı kaynaklar tarafından iki devletin başkenti de denilmektedir.

 

Floransa

Floransa (İtalyanca: Firenze), İtalya‘da bir şehirdir. Kuzey İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı‘na da başkentlik yapmıştır.

Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Çevresindeki yerleşim alanlarıyla beraber yaklaşık bir milyona yakın nüfusa sahip olan şehir, geçmişte olduğu gibi bugün de İtalya ve Avrupa‘nın önemli ticaret merkezlerinden biridir.

Bunun yanı sıra İtalyan Rönesansının doğum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Şehirde önemli sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu tarihi şehirde yetişmiş dünyaca ünlü sanatçılardır. Yine ünlü yazar ve şair Dante Alighieri bu şehirde yaşamış ve bu şehirden ilham almıştır.

 

Venedik

Venedik (İngilizceVenice /ˈvɛnɪs/; İtalyancaVenezia [veˈnɛttsia], tarihi ismiVinegiaVenedikçeVenexia [veˈnɛsja]; Latince:VenetiaeSlovenceBenetke), kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur. Venedik doğal güzelliği, mimarisi ve sanat eserleri ile ün yapmıştır. Bu şehir bütünüyle, deniz kulağı da dahil, Dünya Mirasları listesindedir.

Venedik Cumhuriyeti Ortaçağlar ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkeziydi. Tarihi boyunca, özellikle Rönesans Döneminde, birçok sanatsal hareket olmuştur. Venedik tarihi boyunca senfonik müzik ve operanın gelişiminde önemli rol oynayan, aynı zamanda Antonio Vivaldi‘nin doğduğu şehirdir.

 • Gün 1
 • Gün 2
 • Gün 3
 • Gün 4
 • Gün 5
 • Gün 6
 • Gün 7
 • Gün 8
Gün 1

İstanbul , Roma

Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Roma. Roma'ya varışımız ile yapılacak panoramik şehir gezisinde Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor.

Gün 2

Roma

Sabah kahvaltının ardından dileyenler ekstra Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi'ne katılabilir. Roma’nın gece görüntüsünü görmek isteyenleri akşam ekstra Roma Şaheserleri & vatikan Gezisi bekliyor.Gezi bitiminde otele dönüyoruz.

EKSTRA GEZİ Roma Şaheserleri & Vatikan | Yetişkin : 40EURO  | Çocuk : 20EURO Detay
EKSTRA GEZİ Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 25EURO

Gün 3

Roma

Sabah kahvaltının ardından misafirlerimize ekstra Napoli ve Pompei Gezisi sunulmakta. Gezinin ardından günümüz otelde noktalanıyor.

EKSTRA GEZİ Napoli ve Pompei Turu | Yetişkin : 100EURO  | Çocuk : 50EURO

Gün 4

Roma , Floransa

Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle yaklaşık 270 km mesafedeki Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli otobüs yolculuğu sonunda yapılacak şehir gezisinde Duomo, Uffizi Sarayı, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz ve geceleme otelde.

Gün 5

Floransa

Sabah kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Toscana Gezisi ile geçirebilirler. San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük bu ekstra gezi boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Gezinin ardından otele dönüyoruz.

EKSTRA GEZİ Toscana Gezisi | Yetişkin : 100EURO  | Çocuk : 50EURO

Gün 6

Floransa , Venedik

Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle yaklaşık 270 km mesafedeki Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk sonunda Venedik’te yapılacak panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi ise günü değerlendirmek için farklı bir alternatif. Gezilerin ardından otele varıyor, yerleşiyoruz.

EKSTRA GEZİ Gondol Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : Ücretsiz

Gün 7

Venedik

Sabah kahvaltının ardından arzu edenler için ekstra Verona ve Garda Gölü Gezisi tercihler arasında. Gezi sonrası otele dönüyor ve dinleniyoruz.

EKSTRA GEZİ Verona ve Garda Gölü Gezisi | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : 40EURO

Gün 8

Venedik , İstanbul

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından tur liderinizin belirteceği saatte Venedik Havalimanı'na doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Daha Fazla Floransa

Daha Fazla Roma

Daha Fazla Venedik

Bu Tur hakkında daha fazla

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. Travel Servis, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Travel Servis, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir. Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.  

Venedik destinasyonunda konaklamalar Padova, Mestre, Trevisio, Quarto D’Altino, Noventa di Piave Vicenza  bölgelerinden birinde sunulmaktadır.İtalya’da şehir merkezindeki otellerin binası 100-150 senelik olup koruma altındadır ve sadece sınırlı yenileme çalışmasına müsaade edilmektedir. Odalar, T.C. standartlarından küçüktür. Roma’da şehir içinde turist otobüslerinin dolaşımı yasak olduğundan panoramik şehir turu tur lideri eşliğinde yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile gerçekleştirilmektedir. Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli  seferleri ile İstanbul - Roma gidiş, Venedik - İstanbul dönüş uçak bileti
 • 3-4 yıldızlı otellerde Roma’da 3 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' de 2 gece; toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir gezileri
 • Vaporetto Ücreti 
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası transferler
 • Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
 • İtalya otel konaklama vergileriGenel Şartlar
 • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.) 
 • Travel Servis (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar  

Sosyal ağlarımızı takip edin

http://turlar.servistravel.com.tr/wp-content/uploads/2020/02/travel-servis-29.png

Sosyal ağlarımız takip edin