Warning: mysqli_query(): (HY000/3): Error writing file '/tmp/MYKWvpjl' (Errcode: 28 - No space left on device) in /var/www/html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
Roma – Travel Ser-Vis

hoşgeldiniz

 

Balayı Roma

  • Açıklama
  • Galeri
  • Benzer Turlar
  • Diğer Bilgiler

Neler Dahil

Balayı Seyahatleri için İtalya’nın en çok tercih edilen şehri Roma… Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında yer alan ve aşk’ın şehri diye anılan tarihi dokusu, küçük büyük meydanları ile Roma İmparatorluğu merkezi olduğu günden beri ihtişamından ödün vermemiştir. Ortaçağ, Barok ve Rönesans’ın izlerini şehrin her sokağında hissedebilirsiniz. Sanata ve tarihe meraklıysanız Pantheon, Piazza del Popolo ve Fontana di Trevi(Aşk Çeşmesi) İspanyol Merdivenleri Campo de’nin Fiori ve Vatikan gezmeye doyamayacağınız yerlerden sadece bir kaçı. Dünya’ya nam salmış lezzetli yemekleri, Akdeniz’in sizi saracak sıcak ikliminde unutulmaz bir balayı yaşayıp romantik anılar biriktirebilirsiniz.

Balayı için Roma’da karar kıldıysanız bilmelisiniz ki çok romantik, çok renkli ve çok lezzetli bir tatil sizi bekliyor … Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda, harika dükkanlar keşfedip, her acıktığınızda bir başka lezzetle karşılaşınca düğün hazırlıklarının getirdiği yorgunluğu üzerinizden tamamen atacaksınız. Roma tatili için en doğru zaman Nisan, Mayıs ve Haziran ayları. Roma, bu dönemde gündüzleri 20, geceleri ise 15 derece oluyor. Ağır paltolar taşımadan tiril tiril şehri gezmek için ilkbahar ayları ideal. Ama kalabalıklardan uzak olmak, dondurmanızı alırken ve en iyi restoranlarda yemek için sıra beklemek istemiyorsanız kış ayları da Roma oldukça keyifli oluyor.

Peki, Roma’da kaç gece kalmalı? Aslında Roma turları genellikle 3 gece, 4 gün olarak planlanıyor. Roma’yı hafif yoğun bir tempoda doya doya gezmek için 4 gün yeterli bir süre olabilir. Ancak balayı denilince aklınıza daha uzun bir tatil geliyorsa, 6-7 günlük bir gezi planı da gayet uygun olur. Bu durumda şehri daha az yorucu bir tempoda gezebilir, gezi ajandanıza Vatikan turu ekleyebilir, yakın şehirlere kısa geziler düzenleyebilirsiniz. Vatikan’a kadar gitmişken müzesini sakın pas geçmeyin! Tavanı Michelangelo tarafından resmedilen ünlü Sistine Şapeli bu muazzam müzenin içinde karşınıza çıkacak dünya harikalarından sadece bir tanesi.

Roma’ya gitmeye karar verdiniz, en önemli karar hangi oteli tercih edeceğiniz. Şehir merkezinde kalmak, tarihe dokuya yakın olmak istiyorsanız, size yine çok şık otel önerilerimiz var. Ancak Roma’nın özellikle merkezinde yer alan otellerin genellikle küçük olduğunu ve tarihe dokuya uygun olarak dekore edildiğini unutmayın. Geniş lobiler, modern dekore edilmiş odalar bulmak için kesenin ağzını beklediğinizden daha fazla açmak gerekebilir.

İtalyan mutfağının en güzel ve en kötü örneklerini Roma’da bulabilirsiniz. Akıllara zarar lezzetler, muazzam makarnalar, incecik pizzalar ve eğer bilmediğiniz bir restorana giriyorsanız belki de tatsız tuzsuz, özensiz yemekler… Roma’da kötü deneyim yaşamamak için muhakkak gideceğiniz restoranları önceden planlayın. Gideceğiniz restoranların çoğunu seçin ve eğer merak edip bilmediğiniz bir yere giriyorsanız bunu birkaç kere yapın, her öğünde değil.

Turistik gezinizi yaparken hiçbir yeri unutup geçmeyin. Roma’ya gittiniz, nereleri görmeden dönmemeniz gerekiyor? Colosseum, Trevi Çeşmesi, Piazza Navona, Roman Forum ve benzer tarihi yerleri muhahkkan görün.

Size Roma’da harika ve romantik bir tatil diliyoruz. İyi yolculuklar!

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlarımızı takip edin

http://turlar.servistravel.com.tr/wp-content/uploads/2020/02/travel-servis-29.png

Sosyal ağlarımız takip edin